5 виплат від уряду, які можуть отримати ті, хто офіційно живе та працює в Польщі

Якщо живеш і працюєш в Польщі разом з дитиною неповнолітньою, можна розраховувати на державні допомоги та пільги.

Ось короткий список пільг і куди звернутися для їх оформлення.

5 виплат на дитину та нульовий податок для тих кому ще немає 26 років

Програма 500+

“500 плюс” — це найважливіша соціальна програма в Польщі та провідний проєкт “Закону та справедливості”. Спочатку фінансова допомога надавалася не всім дітям, але зараз батьки отримують виплати на кожну дитину в родині до того моменту, поки вона не стане повнолітньою.

NFZ (Національний фонд охорони здоров’я)

Страхова медицина в Польщі працює так само як і у всій Європі і багатьох країнах світу.
Медичне страхування в Польщі — умовно обов’язкове. Якщо ви працюєте офіційно, внески оплачує роботодавець кожного місяця. А пізніше сума внесків автоматично списується з вашої зарплатні у вигляді податку. Тому, якщо ви працюєте в Польщі, а дитина живе з вами — варто її також вписати у свою страховку — для цього потрібно подати заяву своєму працедавцю.

«Добрий старт» 300+ для школярів

Це сума у 300 злотих на дитину-школяра, щоб придбати все необхідне перед початком шкільного року і отримати може хтось з батьків, опікун, директор інтернату чи той, хто керує дитячим будинком.
Заявки на “300+” можна подати двома способами:
з 1 липня через платформу Emp@tia, електронний банкінг або веб-сайт PUE ZUS
з 1 серпня традиційним “паперовим” способом.

Туристичний ваучер

Це — нова програма, яку започаткували у 2020-у році через пандемію коронавіруса. Батьки можуть отримати ваучери по 500 злотих на кожну неповнолітню дитину для відпочинку у літньому таборі чи оплатити проживання в закладі на території Польщі. Для отримання допомоги варто заповнити відповідну заявку на сайті ZUS.

Податкова пільга

Якщо ви офіційно працюєте у Польщі і сплачуєте податки, то можете розраховувати на певні пільги. Їх розмір залежить від кількості дітей та суми сплачених податків.
До того ж неважливо — проживають діти з вами в Польщі, чи живуть в Україні. Ви однаково отримаєте кошти, якщо ваша дитина — неповнолітня або навчається в університеті, офіційно не працює і їй не виповнилося 25 років.
Одна чи дві дитини – 1 112 злотих на кожну дитину;
Третя дитина – 2 тисячі злотих;
Четверта дитина – 2 700 злотих.

Нульовий податок

Якщо вам ще не виповнилося 26 років, ви звільняєтесь від сплати податку для фізичних осіб — PIT. Але тут є одна умова: ваш річний дохід не повинен перевищувати 85,5 тисяч злотих.

Вам буде цікаво

Шахрайські схеми з вакцинацією. Фальшиві сертифікати.

Pro Work

Які вакцини визнає Євросоюз?

Pro Work

Новини карантину. Зміни від 30.03.21

Pro Work