Робота без робочої візи у Польщі

Громадянин країни, що не входить до складу Євросоюзу, можуть працювати в Польщі без робочої візи.

Для цього потрібно мати біометричний паспорт та дозвіл на працевлаштування – освядченіє (Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi).
Для отримання освядченія роботодавець подає заяву в повітове управління праці, де документ оформляють протягом 1-2 тижнів.
Часто роботодавець погоджується зробити дозвіл до того, як потенційний працівник потрапить на територію Польщі. При цьому важливо, щоб в’їзд здійснювався не пізніше 7 днів від дати початку дії цього документа, інакше роботодавець його анулює.
Важливим моментом, про який треба пам’ятати бажаючим працювати в Польщі без наявності візи, залишається дотримання умов безвіза.
Це означає, що термін перебування не повинен перевищувати 90 днів протягом 180-денного періоду. Відповідно, при очікуванні в Польщі освядченія протягом, наприклад, 14 днів, для роботи залишається 76 днів.

На умовах безвіза допустимо змінювати місце роботи, але варто пам’ятати про повторну необхідності подавати заяву від роботодавця для оформлення дозволу на працевлаштування, яке знову доведеться деякий час чекати.

Вам буде цікаво

Обережно, фальшивка❌ Як відрізняти справжнє запрошення від підробленого?

Pro Work

Що потрібно для офіційного працевлаштування у Польщі?

Pro Work

Як відкрити рахунок у польському банку?

Pro Work